Завершився черговий етап співпраці ГО «Ліга офіцерів» з Національною гвардією України
25.12.2018

За підтримки офісу НАТО в Україні були проведені тренінги з Психологічної реабілітації гвардійців – учасників бойових дій, що готуються до звільнення. Як завжди, заняття показали зацікавленість  учасників в оволодінні ефективними техніками відновлення свого психоемоційного стану та адаптації до мирного життя. На відміну від попередніх років, сьогодні ми маємо справу з менш вираженими  проявами стресу у військовослужбовців, чому сприяють як зменшення фази активних бойових дій так і розвиток психологічної служби та психологічної культури в Національній гвардії України.

Робота тренерів-інструкторів громадської організації «Ліга офіцерів» побудована на основі тісної взаємодії з учасниками програми. Рухаючись назустріч новим запитам військовослужбовців, тренери приділяють увагу таким актуальним темам як збереження родинного вогнища. Українські вояки все більше усвідомлюють роль сімейної злагоди в успішності побудови власної кар’єри. Обговорюються теми пошуку взаєморозуміння в сім’ї через попередження і конструктивне вирішення конфліктних ситуацій, роль довіри і поваги у відносинах. Психологи не оминають увагою і способи налагодження відносин із дітьми, особливо тими, що переживають вікові кризи.

Один із важливих фокусів роботи тренерів – підтримання і розвиток соціальної підтримки, бойового братерства. Адже на перших порах адаптації до цивільного життя, саме побратими часто є першою  групою підтримки. Можливість поділитись отриманими знаннями із близькими людьми є надійним способом  закріплення і збереження інформації. Ми рекомендуємо це робити нашим учасникам програми.

Інформація стосується швидких  каналів відновлення, саморегуляції свого стану, зняття негативних фізичних і психологічних наслідків стресових подій. Таким чином, психологи готують військовослужбовця навчати інших, який стає носієм технік управління стресом, що робить його бойовий досвід  більш фаховим, прикладним, піднімає на новий рівень. Військовослужбовці запасу можуть передавати отримані навички, ділитись осмисленим досвідом подолання труднощів, підтримувати і надихати один одного.

В процесі тренінгу народжуються цікаві вправи, які стають основою для роботи з новими групами. Важливу роль займають техніки арт-терапії. Вони сприяють екологічним і швидким особистим трансформаціям учасників, які виходять на якісно новий рівень осмислення отриманого на війні досвіду. Позитивні зміни  відбуваються на очах. Гвардійці висловлюють щиру подяку офісу НАТО в Україні за можливість відновлюватися після участі в ООС.

Прес-служба ГО “Ліга офіцерів”