За підтримки Офісу НАТО
27.06.2019

За підтримки Офісу НАТО в Україні успішно проведено черговий цикл семінарів  з психологічного відновлення учасників бойових дій

За підтримки офісу НАТО в Україні у Збройних Силах України завершено проведення чергового циклу заходів, спрямованих на реалізацію Програми психологічних тренінгів “Шлях з бою до дому” з військовослужбовцями – учасниками бойових дій, які заплановані до звільнення в запас або у відставку. Безпосередню організацію згаданих заходів було покладено на громадську організацію “Ліга офіцерів”, фахівці якої мають значний досвід роботи з такою категорією військовослужбовців. Завдяки цьому, тільки впродовж травня – червня поточного року, через психологічні тренінги пройшло понад 240 військовослужбовців різних військових частин.

Слід зазначити, що робота з налагодження системної психологічної підтримки військовослужбовців – учасників бойових дій є одним із найважливіших  завдань Міністерства оборони України. Особливо це стосується тих військовослужбовців, які прийняли рішення звільнитися в запас або у відставку. Адже така категорія особового складу є найбільш вразливою не лише з точки зору психології, а й з питання адаптації військовослужбовців до нормального суспільного життя.

Така ситуація вимагала від фахівців громадської організації “Ліга офіцерів” застосування індивідуального підходу до слухачів, вміння спрямовувати учасників тренінгу на розробку власної життєвої стратегії. За твердженням тих, хто навчався, такі тренінги стали для військовослужбовців серйозною соціально-психологічною підтримкою на етапі поступової перебудови їх свідомості від військового до цивільного життя.

Слід також зауважити, що до проведення тренінгів традиційно залучалися військові психологи, діяльність яких координували психологічні відділи управління  морально-психологічного забезпечення видів. окремих родів, військ (сил) Збройних Сил України

Нагадаємо, що в Збройних Силах України триває активна робота щодо розробки та впровадження ефективної системи психологічної реабілітації усіх категорій військовослужбовців – учасників бойових дій.

 Щодо громадської організації “Ліга офіцерів”, то її діяльність у Збройних Силах України здійснюється на підставі укладеного Меморандуму про співробітництво з Генеральним штабом Збройних Сил України.

Прес-служба ГО “Ліги офіцерів”