За підтримки Офісу НАТО в Україні завершились чергові курси перепідготовки військовослужбовців звільнених в запас
29.08.2019

У 59 гарнізонному будинку офіцерів м.Одеси за підтримки офісу  НАТО в Україні відбулась церемонія закриття курсу перепідготовки військовослужбовців запланованих до звільнення, або звільнених в запас.  Ураховуючи приморську специфіку регіону напрямком  підготовки слухачів було визначено «Менеджмент  перевезень і логістика», що значно підвищує шанси тих хто навчається, працевлаштуватися за обраною спеціалізацію.

В урочистої церемонії закриття взяли участь представники органів місцевої влади, громадськості  та  Командування Військово-Морських Сил України. Слід зазначити, що заняття проходили  на базі ТОВ «Міжнародний морський тренажерний центр», який за рівнем оснащення є одним з кращих в регіоні.

Як зазначив уповноважений представник Командування ВМС ЗС України Олег Найда через навчання пройшли 22 військовослужбовця,  переважна більшість з яких під час проходження військової служби мало схожу спеціалізацію. У такій ситуації курси за програмою «Менеджмент  перевезень і логістика» відкрили унікальну можливість для слухачів адаптувати свої військові навички і знання до специфіки цивільного законодавства в галузі морських і річкових перевезень. Адже після отримання свідоцтва про закінчення навчання і проходженні акредитації у Державної морської адміністрації, випускники мають великі шанси знайти престижну та високооплачувану роботу. Це обумовлено тим, що в приморському регіоні існує багато підприємств, установ та фірм, які займаються логістичною діяльністю, тобто організацією  морських та річних перевезень.

У свою чергу, представник командування  ВМС ЗСУ кап. 1 рангу Олександр Гончаров , під час урочистої церемонії закриття курсу акцентував увагу на те, що НАТО розглядає підтримку Україні комплексно. За його словами ідеться не лише про суто військовий аспект, а й надання допомоги у приведенні соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України до стандартів  армій країн Північноатлантичного альянсу.

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать ряди військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

На сьогоднішній день Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін., що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу.

З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Впродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.

На даний момент вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Прес-служба ГО «Ліга офіцерів»