За підтримки Офісу НАТО в Україні завершено черговий етап тренінгових програм з психологічного відновлення учасників бойових дій
29.10.2019

У межах Програми “Шлях з бою до дому” за підтримки офісу НАТО в Україні завершено проведення тренінгових програм з психологічного відновлення військовослужбовців учасників бойових дій, які заплановані до звільнення в запас або відставку. Практична реалізація проекту здійснюється фахівцями громадської організації “Ліга офіцерів” під загальною координацією Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України. Про великий попит зазначеної роботи у військах (силах) свідчать цифри. Так, тільки за останні два місяця, можливістю пройти курси тренінгових програм скористалися понад 800 військовослужбовців з різних військових гарнізонів.

Слід зазначити, що за своїм змістом дана програма  комплексна. Адже вона націлена не лише на подолання посттравматичних синдромів, які певною мірою притаманні військовослужбовцям – учасникам бойових дій, а й на надання консультативної допомоги для вирішення питань, які можуть виникати під час їхнього переходу до цивільного життя. Відтак, процес навчання насамперед спрямований на створення такої ситуації, коли кожен учасник тренінгу зміг би розробити свою власну стратегію використання набутого досвіду у цивільному житті.

Такій інноваційний підхід належно оцінюється і командирами військових частин, які все частіше розглядають цю роботу як пріоритетну. Адже це дає можливість не лише тримати на контролі морально-психологічний стан підлеглих, а й певною мірою сприяти ефективному переходу військовослужбовців в реалії цивільного життя після звільнення в запас або у відставку.

Взагалі, за відгуками усіх учасників тренінгових програм ці заходи є вкрай актуальними і своєчасними. Адже в Збройних Силах України триває активна робота щодо пошуку та впровадження ефективної системи психологічної реабілітації усіх категорій військовослужбовців – учасників бойових дій.

Прес-служба ГО “Ліга офіцерів”