Військовослужбовці бригади швидкого реагування пройшли психологічне відновлення
23.12.2016

З метою надання психологічної підтримки та реабілітації бойовим підрозділам військової частини 3018, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції, офіцерами (психологами) та фахівцями громадської організації “Ліга офіцерів” були організовані та проведенні тренінгові заняття.
Фахівці психологічної служби використовували новітні психологічні техніки, методики та вправи на відновлення психологічної цілісності гвардійців. Психологічна едукація, техніка ейдетичного типу мислення, майндфулнес і техніки заземлення, як завжди допомогли особовому складу відновитися та розставити акценти на майбутніх планах.
Особливості комунікативних навичок в сімейному колі та з цивільним населенням були відпрацьовані учасниками тренінгу з метою подальшого використання їх в особистому позаслужбовому житті. Найбільше зацікавлення у бійців викликала самодіагностика за допомогою приладу біологічного зворотного зв’язку.

«Психологічне вивчення за допомогою таких сучасних приладів надає змогу військовослужбовцю самостійно спостерігати та корегувати свій психічний стан після екстремальних ситуацій», – зауважила офіцер (психолог) бригади швидкого реагування старший лейтенант Аліна Лазєбна.
У ході відкритої бесіди військовослужбовці прийшли до спільної думки, що найсильнішим стресовим чинником є фактори невизначеності та одноманітності. Бійці із задоволенням засвоювали вправи, які допоможуть долати вищезазначені стресові фактори. Проведені заняття дали змогу усвідомити, що психологічне супроводження (зокрема, психологічна реабілітація) є важливим аспектом відновлення воїнів.

 Група інформації та комунікації військової частини 3018
http://ngu.gov.ua/ua/news/viyskovosluzhbovci-brygady-shvydkogo-reaguvannya-proyshly-psyhologichne-vidnovlennya