В Україні за підтримки Офісу НАТО проведено черговий цикл семінарів з психологічного відновлення учасників бойових дій, які звільняються
22.12.2018

В Україні за підтримки офісу НАТО завершено проведення чергового циклу спланованих Збройними Силами України у 2018 році заходів в межах реалізації Програми психологічних тренінгів “Шлях з бою до дому”. Зазначена програма спрямована на психологічне відновлення військовослужбовців – учасників бойових дій, які заплановані до звільнення в запас або у відставку. Заходи здійснювались фахівцями громадської організації “Ліга офіцерів”, яка працює відповідно до укладеного з Генеральним штабом Збройних Сил України Меморандуму про співробітництво. Тільки за грудень через зазначені програми пройшли 280 військовослужбовців різних військових частин.
Слід зазначити, що в Міністерстві оборони України питання, пов’язані із психологічною підтримкою військовослужбовців – учасників бойових дій, є пріоритетними. Адже успішне подолання наслідків поствоєнного синдрому сприяє не лише відновленню психічного здоров’я військовослужбовців, а й створює належні умови для подальшої суспільної соціалізації їх.
Виходячи з цього, фахівці громадської організації “Ліга офіцерів” проводять навчання таким чином, щоб кожен учасник тренінгу зміг розробити свою власну стратегію використання набутого досвіду в цивільному житті. Це дає можливість збільшити рівень конструктивного оптимізму в слухачів, зокрема в плануванні своєї діяльності після завершення військової служби. За твердженням тих, хто навчається, такі тренінги певною мірою позбавляють їх від негативних соціальних стереотипів та підвищують упевненість у власних силах і знаннях.
Слід також зауважити, що до проведення тренінгів також залучаються військові психологи, діяльність яких координує Головне управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України. Це дає можливість не лише обмінюватися набутим досвідом і знаннями, а й ефективно вирішувати комплекс проблем соціально-психологічного характеру, які виявляються у зазначеної категорії військовослужбовців.
Нагадаємо, що в Збройних Силах України триває активна робота щодо розробки та впровадження ефективної системи психологічної реабілітації усіх категорій військовослужбовців – учасників бойових дій.

Прес-служба ГО “Ліги офіцерів”