В Одесі проходить семінар ОБСЄ з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у ЗС України 4.11.2020

Під егідою Міністерства оборони України та Координатора проєктів ОБСЄ в Україні для військовослужбовців частин та підрозділів Одеського гарнізону організовано дводенний семінар з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та інших ключових напрямів демократичного контролю над ЗС України. Такі семінари вже відбувалися в Чернігові та Дніпрі.

– Під час семінару ознайомимось з питаннями забезпечення гендерної рівності у ЗС України та поточним станом гендерної інтеграції в Міністерстві оборони України та ЗСУ. У режимі інтерактивної сесії охарактеризуємо права та свободи військовослужбовців як мотиваційний чинник для служби в ЗСУ. Важливим аспектом стане висвітлення питання державної мови як фактора національної безпеки та ефективного засобу зв’язку з громадськістю, – розповів менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий.

Директор департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв розповів учасникам семінару про зміни в питаннях соціального забезпечення військовослужбовців та переваги проходження військової служби на нинішній день.

Радниця Головнокомандувача ЗСУ з ґендерних питань, національна експертка Вікторія Арнаутова презентувала робочу версію «Путівника з гендерної інтеграції у ЗСУ».

– Путівник розроблений з урахуванням потреб ЗС України щодо навчання радників з гендерних питань. Але він буде корисним також для вищого керівництва вітчизняного оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, керівників і командирів ЗС України, враховуючи наскрізність гендерного компоненту та його практичне застосування в повсякденній діяльності цих інституцій. Водночас путівник допоможе підвищити рівень обізнаності та наростити потенціал персоналу всіх складових сектору безпеки і оборони, – відзначила Вікторія Арнаутова.

Найближчим часом цей путівник, а також довідник «Основні права і свободи військовослужбовців ЗС України» будуть представлені для широкого загалу на веб-сторінці Міністерства оборони України в Інтернеті.

Начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова довела до присутніх роль демократичного цивільного контролю над Збройними Силами, розкрила його сутність та переваги.  Крім того, вона розповіла про актуальність застосування стратегічних комунікацій як ефективного механізму взаємодії між збройними силами та громадянським суспільством.

Крім того, в ході семінару військовослужбовці Одеського гарнізону ознайомилися з питаннями медіаграмотності військових і громадянського суспільства та ефективною комунікацією військових зі ЗМІ. Також розглянули практичні переваги для ЗСУ від взаємодії з громадянським суспільством.

 

https://www.mil.gov.ua/news/2020/11/03/v-odesi-prohodit-seminar-obse-z-rivnih-prav-ta-mozhlivostej-dlya-zhinok-i-cholovikiv-u-zs-ukraini/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *