Тренери-психологи громадської організації «Ліга офіцерів» проводили психологічний тренінг у частинах Східного ОТО
29.03.2018

Протягом тижня у військових частинах Східного оперативно-територіального об’єднання, що дислокуються в Харкові тренери-психологи громадської організації «Ліга офіцерів» проводили практичний психологічний тренінг для військовослужбовців, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на сході України.

До програми роботи тренерів увійшли заходи в рамках комплексної психологічної, професійної та соціальної реабілітації військовослужбовців, що готуються до звільнення. Пріоритетним напрямом роботи цивільних психологів є надання практичних рекомендацій щодо подолання стресу.

«Із психологами з громадської організації «Ліга офіцерів» ми працюємо не вперше. Їхні заняття завжди містять в собі дуже багато цінної інформації, яка необхідна для впровадження нових методів психологічної роботи як під час організації службово-бойової діяльності, так і в особистому житті учасників тренінгу»,— поділилася враженнями начальник відділення психологічного забезпечення молодший лейтенант Валерія Ковінько.

Вже після першого дня тренінгів офіцери отримали практичні навички у саморегуляції, ознайомилися із засобами самозахисту від емоційного перенапруження у різноманітних стресових ситуаціях, а також навчилися надавати першу психологічну допомогу.

«Сьогоднішній тренінг дуже важливий як для мене, так і для особового складу, тому що в післявоєнному житті дуже багато різних речей, які можуть впливати на психологічний стан людини. Я вважаю, що найголовніше в стресових ситуація не вставати в ступор, треба бути постійно в адекватному режимі, ніколи не потрібно замикатися в собі», – говорить заступник командира роти по роботі з особовим складом військової частини 3005 старший лейтенант Дмитро Шаханов.

Завдяки вільному спілкуванню під час тренінгу бійці розповідали як вони в зоні проведення бойових дій виходили із стресових ситуацій і як допомагали своїм побратимам побороти свої страхи.

«Перше завдання – це навчити військових правильно проживати і проходити стресові реакції, правильно реагувати на стресові події та як зберегти свою психіку в цілісності й схоронності. Друге завдання,  як пройшовши стресові події зберегти фізичний і психічний стан, винести з стресових подій мудрість, знання, новий досвід, стати ще сильніше, ще мудрішими. Та найголовніше в будь-якій ситуації зберігати людяність, зберігати свою гуманність», – прокоментував психолог  Олександр Литвинов.

«В цілому було дуже цікаво, мені сподобалось як психологи взаємодіяли з нами, не було монотонної лекції, вони розповіли багато цінної інформації, всі механізми та процеси психічного стану людини. Такі тренінги дуже допомагають, сьогодні мені найбільш запам’яталася методика «Дихай, Дивись, Ноги». Вона безумовно працює, перевіряв на собі особисто», – розповів старший прапорщик Максим Кисильов.

Найголовніше, як кажуть психологи, точно знати для себе, що я ніколи не буду тим колишнім, яким я був до АТО, я став інший, мудріший, досвідченіший, у мені з’явилися нові якості. Це все треба прийняти та знати, як ці нові якості застосувати у мирному житті, як ти можеш бути корисний своїй родині та суспільству, надати нового змісту в своєму житті.

Група інформації і комунікації Східного ОТО
Стас Заботнов
Данило Пискун та Олена Сергієнко

http://ngu.gov.ua/ua/news/trenery-psyhology-gromadskoyi-organizaciyi-liga-oficeriv-provodyly-psyhologichnyy-trening-u