Так починалась наша робота…

…у напрямку “Психологічна підтримка військовослужбовців-учасників  бойових дій у Жовтні 2014”

З психологами Нацгвардії проведено тренінг щодо психологічної реабілітації військовослужбовців – учасників АТО

Психологи Національної гвардії України постійно проводять роботу по наданню психологічної допомоги військовослужбовцям, які повертаються з зони бойових дій. В пунктах постійної дислокації військових частин та підрозділів гвардії формуються групи із числа військових та цивільних психологів для проведення комплексу заходів з психологічної реабілітації учасників АТО.

gallery-news-2014-11-862414951

Так, цивільними психологами громадського руху «Ліга офіцерів» на базі факультету підготовки фахівців НГУ НАВС проведено психологічний тренінг «Психологічна реабілітація військовослужбовців НГУ – учасників АТО».

Захід організували у форматі майстер-класу для офіцерів-психологів Київського гарнізону військових частин та підрозділів ОВС, викладачів та науковців науково-дослідних вищих навчальних закладів МВС та ДПС, лабораторій психологічного супроводження службово-бойової діяльності особового складу Національної академії НГУ (м. Харків) та Національної академії ДПС (м. Хмельницький).

До програми тренінгу включено навчання практичним прийомам з підвищення стресостійкості на основі бойових мистецтв, саморегуляції психоемоційного стану, фізичним вправам, які орієнтовані на встановлення контролю за власним тілом і його усвідомленням, психологічної підтримки бійців в екстремальних умовах, кризової інтервенції, психологічному консультуванні та психотерапії, системі надання психологічної допомоги BASIS.

gallery-news-2014-11-2023126996

«За період незалежності українські практичні психологи не мали досвіду роботи з учасниками бойових дій. Як наслідок цього – наявна методична підготовка не відповідає потребам сьогодення, бракує практичного досвіду щодо надання психологічної допомоги в бойових умовах, психотерапевтичної роботи (консультування), професійно-психологічної підготовки військовослужбовців до участі в бойових діях, – розказує офіцер психологічної служби Головного управління НГУ Сергій Чижевський. – Аналізуючи досвід участі країн світу у військових операціях та результати наукових психологічних досліджень відносно учасників бойових дій, у нас, в подальшому прогнозується велика потреба в належній психореабілітаційній роботі з солдатами».

За словами Чижевського, сьогодні вивчається досвід роботи колег з Франції, встановлено взаємодію із Національними академіями внутрішніх справ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби, Львівським державним університетом внутрішніх справ та цивільними психологами громадських організацій.

«Вже налагоджено взаємодію з координаторами програми «НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців в Україні» та розроблено програму проведення серії психологічних тренінгів «Психологічна реабілітація військовослужбовців – учасників АТО», – говорить Чижевський. – Також ми тісно співпрацюємо з цивільними психологами різних громадських рухів, обмінюємося досвідом, та практично працюємо з нашими воїнами в зоні бойових дій та пунктах постійної дислокації військових частин».

gallery-news-2014-11-1566630572

Автор: підполковник Віталій Мальцев
фото майора Євгена Роженюка

 

 

 

 

 

 

gallery-news-2014-11-592604154

 

 

 

 

 

 

 

gallery-news-2014-11-1739794700