Перепідготовка в/с

Що таке соціальна адаптація?

Загалом, соціальна адаптація – це процес активного пристосування людини до зміненої соціальної середи за допомогою різних соціальних засобів. Одним з таких засобів є перепідготовка звільнених військовослужбовців на цивільні спеціальності.

В рамках яких програм проводяться курси перепідготовки?

Безкоштовні курси перепідготовки в Україні проводяться в рамках міжнародних програм сприяння соціальної адаптації звільнених військовослужбовців. Одним з виконавчих партнерів цих програм виступає Ліга офіцерів.

Цільова група (хто може стати студентом курсу з перепідготовки):

 – Професійні військовослужбовці, що звільнились з лав Збройних Сил/відомств з військовими формуваннями протягом трьох останніх років від дати початку курсу;
– Професійні військовослужбовці, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу;
– Професійні військовослужбовці заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Усі вищезгадані особи повинні бути такими, які раніше не брали участь у Програмі з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, або у будь-якій іншій Програмі з перепідготовки та соціальної адаптації (людина може пройти один безкоштовний курс). Передбачається, що здобуті знання та навички випускник застосовуватиме у майбутньому працевлаштуванні на цивільному ринку праці, відповідно, усі подальші кроки з підвищення кваліфікації випускник Програми здійснюватиме поза межами Програми з перепідготовки.

Перепідготовка проводиться у Одеської, Миколаївської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської, Запорізької та Донецької областях.

Які переваги дає перепідготовка?

Досвід участі Ліги офіцерів у різних програмах соціальної адаптації показує, що переважна більшість звільнених військовослужбовців, які пройшли перепідготовку, успішніше проходять процес соціальної адаптації – їх охоче беруть на роботу, багато з них освоюють нові професії, роблять кар’єру, створюють власний бізнес.

Які документи потрібні для зарахування на курси перепідготовки?

1. Виписка з плану звільнення – для діючих військовослужбовців.
2. Для звільнених військовослужбовців – копія військового квитка, або виписка з наказу про звільнення, або копія посвідчення ветерана Збройних Сил, або пенсійного посвідчення.
3. Заява на ім’я керівника організації.

Скільки часу триває перенавчання і хто веде заняття?

Заняття на курсах перепідготовки веде професорсько-викладацький склад ВНЗ. Курс перепідготовки розрахований на 350-500 годин занять протягом 3 – 4 місяців.

Коли проводяться курси перепідготовки?

Курси перепідготовки проводяться два рази на рік по мірі комплектування груп. Планований початок занять зазвичай в березні і у вересні.

До кого звертатися для зарахування на курси перепідготовки?

Для того, щоб записатися на курси перепідготовки, потрібно заповнити заяву в цьому розділі сайту, або зателефонувати за телефоном.

Який документ підтверджує закінчення курсів перепідготовки?

Після закінчення курсів перепідготовки слухачі складають іспити і їм вручаються свідоцтва, дипломи, сертифікати.

За якими спеціальностями ведеться перепідготовка?
  1. Інформаційний менеджмент;
  2. Менеджмент морських (річкових) перевезень;
  3. Судноводій моторних маломірних суден.