Перепідготовка в/с

Що таке соціальна адаптація?

Загалом, соціальна адаптація – це процес активного пристосування людини до зміненої соціальної середи за допомогою різних соціальних засобів. Одним з таких засобів є перепідготовка звільнених військовослужбовців на цивільні спеціальності.

В рамках яких програм проводяться курси перепідготовки?

Безкоштовні курси перепідготовки в Україні проводяться в рамках міжнародних програм сприяння соціальної адаптації звільнених військовослужбовців. Одним з виконавчих партнерів цих програм виступає Ліга офіцерів.

Хто має право на перепідготовку?

Право на перепідготовку мають військовослужбовці Міністерства оборони України, співробітники Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, які звільнені зі служби протягом останніх 5 років. Крім того, перепідготовку можуть пройти і військовослужбовці за рік до звільнення в службовий час, згідно ст.8 п.5 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Які переваги дає перепідготовка?

Досвід участі Ліги офіцерів у різних програмах соціальної адаптації показує, що переважна більшість звільнених військовослужбовців, які пройшли перепідготовку, успішніше проходять процес соціальної адаптації – їх охоче беруть на роботу, багато з них освоюють нові професії, роблять кар’єру, створюють власний бізнес.

Які документи потрібні для зарахування на курси перепідготовки?

1. Виписка з плану звільнення – для діючих військовослужбовців.
2. Для звільнених військовослужбовців – копія військового квитка, або виписка з наказу про звільнення, або копія посвідчення ветерана Збройних Сил, або пенсійного посвідчення.
3. Заява на ім’я керівника організації.

Скільки часу триває перенавчання і хто веде заняття?

Заняття на курсах перепідготовки веде професорсько-викладацький склад ВНЗ. Курс перепідготовки розрахований на 350-500 годин занять протягом 3 – 4 місяців.

Коли проводяться курси перепідготовки?

Курси перепідготовки проводяться два рази на рік по мірі комплектування груп. Планований початок занять зазвичай в березні і у вересні.

До кого звертатися для зарахування на курси перепідготовки?

Для того, щоб записатися на курси перепідготовки, потрібно заповнити заяву в цьому розділі сайту, або зателефонувати за телефоном.

Чи можуть члени сім’ї військовослужбовця пройти перепідготовку?

Курси перепідготовки можуть пройти як військовослужбовці, так і члени його сім’ї: дружина (чоловік) і діти від 18 років і старше.

Який документ підтверджує закінчення курсів перепідготовки?

Після закінчення курсів перепідготовки слухачі складають іспити і їм вручаються свідоцтва, дипломи, сертифікати.

За якими спеціальностями ведеться перепідготовка?
 1. Агент з організації туризму;
 2. Інформаційний менеджмент;
 3. Менеджер морських вантажопасажирських перевезень;
 4. Інформаційні технології в бізнесі;
 5. Судноводій моторних маломірних суден, яхтовий капітан;
 6. Менеджер з питань безпеки комерційної діяльності;
 7. Митний декларант;
 8. Керуючий ОСББ;
 9. Комп’ютерний дизайн;
 10. Менеджер по персоналу;
 11. Економіка малого підприємства;
 12. Англійська мова.