Психологічна реабілітація

З початком військової агресії на території України (з квітня 2014 року), фахівці Психологічної служби ГО «Ліга офіцерів» включилися в роботу щодо психологічної допомоги військовослужбовцям Збройних сил України та Національної гвардії України на всіх етапах бойової діяльності. Наші психологи активно залучені до психологічного супроводу процесу мобілізації в учбових центрах щодо підтримки бойової готовності особового складу та профілактики бойових психічних травм; також в цілях підвищення ефективності надання своєчасної психологічної допомоги психологи працюють з особовим складом ЗСУ та НГУ в місцях ротацій та відновлення боєздатності, в тому числі  і в зоні АТО. А з початком хвилі демобілізації, фахівці підключаються до психологічної реабілітації звільнених учасників АТО та членів їх сімей.

массаж в лесу   блиндаж 2

Протягом останнього часу (частково на волонтерських засадах, частково – за підтримки міжнародних донорів), команда психологів Ліги працювала у військових підрозділах МОУ та НГУ в 14 областях. Учасниками психологічних заходів стали майже 6 тисяч військовослужбовців. Командування МОУ та НГУ високо оцінює наш внесок в боєздатність учасників АТО. Ми отримуємо багато подяк та нових запитів на працю в конкретні підрозділи чи з певних питань. Особливо збільшується кількість запитів щодо психологічної реабілітації учасників АТО.

сбро энерг с парах в лесу   вис на напарнике

Треба зазначити, що психологи Ліги офіцерів постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень у вітчизняних та іноземних фахівців щодо психологічної роботи із учасниками бойових дій, проводять активну методичну та наукову діяльність, приймають участь у науково-практичних конференціях. А також провели близько 10 майстер-класів та тренінгів для військових психологів різних силових структур та цивільних психологів.

А 4-5 червня 2015 року Ліга офіцерів спільно із НГУ провели безпрецендентну міжнародну зустріч по обміну досвідом із психологами всіх силових відомств України та із психологами Латвії, Літви, Естонії, в якій приймали участь 120 фахівців. Тож, враховуючи все вище сказане та досвід роботи команди тренерів-психологів за останні півтора року щодо психологічної допомоги комбатантам, які потребують негайної психологічної реабілітації, як профілактики виникнення ПТСР у післявоєнний період,  керівництво Ліги офіцерів запевняє у всебічній готовності команди психологів до роботи та переконано в необхідності подальшого розвитку проектів психологічної реабілітації демобілізованих учасників АТО в Україні та які плануються до звільнення із лав ЗСУ та НГУ.

Робота триває…