Психологічне відновлення учасників бойових дій Національної гвардії України за підтримки НАТО
07.09.2018

Завершилася серія психологічних тренінгів з відновлення учасників бойових дій, яка тривала протягом липня – серпня 2018 року. Важливість та користь реабілітаційних процесів важко переоцінити. Бойові дії накладають помітний відбиток на психологічний стан і поведінку військовослужбовців. Бойовий стрес, зігравши свою позитивну роль у збереженні цілісності організму і особистості воїна в екстремальних умовах бойової обстановки, виступає причиною подальшої дезадаптації і психотравматизації – учасників бойових подій у звичайному особистому житті. Все це говорить про те, що необхідний спеціальний організований період переведення психіки військовослужбовців з військового часу на мирний режим функціонування, поступового, «щадного» включення їх в систему соціальних відносин мирних умов.

«За свідченням військових, техніка викладення матеріалу є простою та доступною, вдало врівноважено теоретичні й практичні аспекти. По закінченню занять присутні мали впевненість у тому, що зможуть  допомагати своїм сім’ям та побратимам долати певні психологічні труднощі», – ділиться враженнями начальник психологічної служби Південного Територіального Управління НГУ Юлія Макеєва.

Вже п’ятий рік поспіль офіс НАТО в Україні підтримує цей процес з психологічного відновлення військовослужбовців – учасників бойових дій не тільки Національної гвардії України, а і Збройних сил України та Державної прикордонної служби України. Команда практичних психологів громадської організації «Ліга офіцерів» допомагає відновитися українським військовим та приймає активну участь у розбудові служби психологічного забезпечення Національної гвардії України з самого початку військових дій на сході. За час літнього проекту охвачені військовослужбовці восьми підрозділів, які щойно вийшли із зони ООС.

«У професіоналізмі тренерської команди не виникає жодного сумніву. За словами учасників тренінгів, тренери настільки заволодівали їхньою увагою, що ніхто з них не рахував хвилин, а день спливав мов мить» – коментує роботу ГО «Ліга Офіцерів» начальник психологічної служби Західного Територіального Управління НГУ Микола Дем’яник.

За підсумками п’ятирічного досвіду співпраці з фахівцями громадської організації «Ліга офіцерів» командування Національної гвардії висловлюють вдячність за сприяння розвитку психологічної служби та активну роботу щодо розробки системи психологічної реабілітації учасників бойових дій, за отриману методичну та практичну підтримку військових психологів, за самовіддану працю психологів по відновленню особового складу гвардійців, що виконували службового-бойові завдання в зоні ООС.

Майор Олександр Яковлев фото з сайту ГО «Ліга Офіцерів»

http://ngu.gov.ua/ua/news/psyhologichne-vidnovlennya-uchasnykiv-boyovyh-diy-nacionalnoyi-gvardiyi-ukrayiny-za-pidtrymky-nato