У 2 Галицькій бригаді працювали психологи із «Ліги офіцерів»
09.08.2017

Збереження психологічного здоров’я бійця – основне завдання психологів громадської організації «Ліга офіцерів», які прибули до військових частин Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, аби навчити військовослужбовців контролювати себе в надзвичайних ситуаціях, надавати психологічну допомогу товаришам, спілкуванню з підлеглими та комунікації у колективі.
У Західному оперативно-територіальному об’єднанні психологи розпочали свою роботу з військових частин Національної гвардії України Львівського гарнізону, зокрема, в 2 Галицькій бригаді.
Громадська організація «Ліга офіцерів» існує з 2001 року. Вона надавала підтримку офіцерам, які були звільнені у запас. Але з початком збройного конфлікту на сході України стало зрозуміло, що військовослужбовці, які перебувають у зоні АТО чи повертаються із неї, переживають великі психологічні стреси, їм важко адаптуватись на мирній території.
Римма Ватутіна, кризовий терапевт, та Віктор Мотузко, інструктор з саморегуляції, працюють із усіма військовослужбовцями. Вони допомагають не лише тим, хто брав участь у збройних конфліктах, а й тим, хто отримує постійне робоче навантаження.
«Навіть якщо люди не знаходяться в бойовій обстановці, вони перебувають у постійному напруженні, – ділиться досвідом Римма Ватутіна. – Постійний колектив, навантаження на роботі та одноманітні завдання впливають на людину. Наразі ми навчали особовий склад поняттю контролю над собою і, що досить важливо, вмінню розслаблятися. Ми показали як правильне дихання та стимуляція необхідних точок можуть покращити стан за 4-5 хвилин. Ці знання знадобляться, як для власного використання, так і офіцерам, які зможуть навчити підлеглий особовий склад».
Якщо людина психологічного готова і знає, що саме їй очікувати від конкретної ситуації, вона краще зреагує на обставини та прийме правильне рішення. Як пояснили тренери, система психофізичної підготовки повинна бути включена у загальну підготовку військовослужбовців.

 Аліна Новікова,
фото автора 

http://ngu.gov.ua/ua/news/u-2-galyckiy-brygadi-pracyuvaly-psyhology-iz-ligy-oficeriv