НАТО військовослужбовцям Запоріжжя
05.11.2019

Ще з 2000 року NATO підтримує Україну в реалізації програми перепідготовки колишніх військових, які бажають підвищити свій шанс на працевлаштування у цивільній сфері. За цей час в Україні понад 10 тисяч військовослужбовців вже пройшли навчання за зазначеною програмою. 31 жовтня такий випуск відбувся й в інженерному інституті Запорізького національного університету.

Упродовж кількох місяців звільнені в запас військові, а також ті, хто тільки збирається почати цивільне життя, отримували знання зі спеціальності «Організація малого бізнесу». За цей час вони не лише змогли вирішити, яким саме бізнесом бажають займатися, а й скласти ефективний бізнес-план задля початку власної справи.

Нарешті настав урочистий момент, який так довго чекали слухачі, викладачі й організатори курсів. Випускників програми привітали проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ професор Віктор Банах, Т.В.О. заступника військового комісара Запорізького обласного військкомату майор В’ячеслав Чумак, голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко й його заступник Анастасія Коноваленко, представник райдержадміністрації Марія Евтушенко, керівник Центру післядипломної освіти ЗНУ Іван Каріка.

Вітаючи випускників, Віктор Банах нагадав, як вони вперше зустрілися на відкритті курсів. І ось завершилася кропітка робота, й тепер кожному з них нарешті буде вручено омріяний сертифікат. Віктор Аркадійович висловив сподівання, що випускники отримали позитивний досвід з навчання на курсах за програмою «NATO – Україна».

Напевно, на більш швидку адаптацію до мирного життя дуже позитивно вплинув сам процес навчання, але не слід забувати, що й можливість тісно спілкуватися один з одним, з викладачами й з організаторами навчання теж допомагало сприйняти себе як частину цивільного суспільства. На завершення промови Віктор Банах зазначив, що кожен зі слухачів має пам’ятати, що інженерний інститут ЗНУ – це їхній другий дім, де завжди готові надати допомогу своїм випускникам.

В’ячеслав Чумак зазначив, що вручення сертифікатів – це лише старт, а далі все буде залежити від випускників. Вони отримали знання, здатні допомогти самостійно керувати своїм життям. За статистикою, 82% випускників таких курсів знаходять застосування отриманим знанням і успішно працевлаштовуються.  Вітаючи випускників, В’ячеслав Борисович, висловив сподівання, що  слухачі курсів досягнуть мети, заради якої вони й прийшли до інституту, й побажав їм та їхнім родинам всього найкращого.

Звертаючись до випускників, Анастасія Коноваленко зазначила, що передусім хотіла б привітати родини слухачів, бо в той час, коли колишні військові оволодівали новою професією, саме близькі люди були поруч і всіляко підтримували своїх батьків, чоловіків, братів, синів. Анастасія Сергіївна висловила сподівання, що отримані сертифікати стануть інструментом подальшого успіху кожного з слухачів курсів за програмою  «NATO – Україна». Вона побажала всім присутнім миру, злагоди й добробуту!

Наприкінці заходу майбутні підприємці отримали документи про проходження професійної перепідготовки та висловили подяку організаторам програми й викладачам за цінні знання.