НАТО – військовим ЗСУ
21.03.2019

У   м. Одеса відбулося урочисте відкриття курсів «Менеджмент перевезень» та «Англійська мова», проведення яких сплановано у рамках Програми НАТО-Україна з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців. Виконавці курсів – Учбовий центр Громадської організації «Ліга офіцерів» та «Українсько-Баварський Менеджмент Трейнінг-центр», ТОВ.

Навчання за напрямком «Менеджмент перевезень» буде організоване протягом трьох місяців у м. Чорноморськ. Група військовослужбовців, яка планує вивчати англійську мову – протягом чотирьох місяців у м. Одеса. Після завершення курсів слухачі отримають  відповідні сертифікати.

На урочистому відкритті курсів виступив менеджер Програми пан Крістофер Штаудт, представники командування Морських сил України, місцевої влади та громадськості.

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать ряди військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

На сьогоднішній день Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін., що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу.

З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Впродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.

На даний момент вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки                             

Прес-служба ГО «Ліги Офіцерів»