НАТО – військовим Миколаївського гарнізону
17.09.2018

Навчальний центр громадської організації «Ліга офіцерів» закінчив проект “Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям ЗСУ” в межах співпраці України з НАТО, який проходив у Миколаївському гарнізоні в с. Галицинове та с. Константинівка. У Миколаєві 17 вересня на урочистому закритті проекту виступив менеджер програм НАТО-Україна – Крістофер Штаудт.

Мета проекту – підтримка потенціалу Міністерства оборони щодо забезпечення перепідготовки та допомоги в працевлаштуванні звільнених у запас або таких, які підлягають звільненню, офіцерів Збройних Сил України.

Проект був спрямований на максимальне зниження, а можливо, й повне нівелювання негативного впливу соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України на звільнених військовослужбовців та членів їхніх родин. А також проект передбачав ефективне використання розумового потенціалу колишніх офіцерів Збройних Сил України – слухачів курсів перепідготовки – для їхньої успішної адаптації в цивільному суспільстві.

Для реалізації цього проекту була проведена досить масштабна та кропітка підготовча робота. Передусім менеджери Ліги офіцерів спільно з управлінням соціального захисту населення відібрали військовослужбовців для проходження ними перепідготовки та отримання допомоги в працевлаштуванні

Важливу роль для успішного результату перепідготовки офіцерів відігравав і вибір професій. Для цього в травні 2018 року було проведено моніторинг ринку праці в регіоні проживання кандидатів на навчання. І саме результати моніторингу ринку праці дозволили спланувати напрямок підготовки – менеджмент перевезень і логістика.

Слухачами курсів стали військовослужбовці, які підлягають звільненню в запас в найближчий рік, а також колишні військовослужбовці, що закінчили службу в ЗСУ протягом останніх трьох років. Частина студентів – це офіцери, що залишили лави ЗСУ 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до АТО.

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військовослужбовців, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування в цивільному житті. Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони в 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовослужбовцям, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені в запас.

З 2007 року у відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку зі зростанням обсягу фінансування був започаткований блок економічних дисциплін, які викладаються на базі державних українських навчальних закладів та сертифікованих тренінгових інституцій досвідченими викладачами. Мета Програми – підтримка України в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість військовослужбовцям пройти підготовку за такими напрямами як: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін. Упродовж 18 років курси проходять у 60-ти містах та селищах, розташованих по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 бенефіціарів. На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Прес-служба ГО «Ліги Офіцерів».