НАТО – упродовж багатьох років проводить курси у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України.
26.09.2019

Напередодні Дня захисника України, у Очаківському будинку офіцерів, за підтримки офісу НАТО в Україні відбулась урочиста церемонія відкриття чергових курсів для перенавчання військовослужбовців звільнених (або запланованих) в запас, а також тих, хто перебуває у відставці. У такій значимій для регіону події прийняли участь, представники органів місцевої влади,  Командування національного військового флоту та громадські організації.

Як повідомили у прес-центрі ГО «Ліги офіцерів» згадані курси будуть здійснюватися протягом трьох місяців за напрямком програмної підготовки “Судноводіння маломірних суден” у м. Очаків Миколаївської обл. та зможуть відкрити шлях для успішної соціалізації двадцяти двом військовим морякам.  

Коментуючи переваги програми,  начальник управління соціального захисту населення м. Миколаєва Сергій Василенко, особливо підкреслив її практичну спрямованість на кінцевий результат. “Під час вибору спеціалізації для майбутньої перепідготовки колишніх військовослужбовців була вдала врахована приморська специфіка Миколаївського регіону, яка потребує високо підготовлених фахівців морської справи. Іншими словами у практичній реалізації цього проекту зацікавлені  усі сторони: зі свого боку ми можемо у законний спосіб дати місцевій владі і бізнесу  кваліфікований персонал, який раніше проходив службу у Військово-Морських Силах, а вони, у свою чергу – гідну високооплачувану роботу. Адже в Миколаївщині   існує багато підприємств, установ та фірм, які займаються морської  діяльністю, тобто організацій морських  перевезень”. Крім того: “….. не виключається така ситуація, коли дехто з випускників  зможе у перспективі отримати ліцензію і відкрити власний бізнес із надання відповідних послуг”– додав  представник місцевої влади.

Щодо безпосереднього змісту навчальних програм, то вони спрямовані на отримання слухачами корисної інформації. Насамперед це стосується  предметів, пов’язаних з практичними  механізмами створення власної справи, поглибленню знань з Морського законодавства, опанування англійської термінології морської справи, вмінням практично працювати за напрямком діяльності на комп’ютері тощо.  Слід також зазначити, що уся програма для слухачів  розрахована таким чином, що набуті під час навчань теоретичні  знання, будуть в останні два тижні перевірені та підкріплені обов’язковими практичними заняттями.

Нагадаємо, що мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

 

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, а також таких, які невдовзі залишать лави Збройних Сил України й прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування в цивільній сфері.

На сьогодні Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямами: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін. Усі предмети викладаються досвідченими фахівцями на базі українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав Збройних Сил України протягом року від дати початку курсу, та професійні військовослужбовці, що залишили Збройні Сили України протягом 3 років до початку курсу.

З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил України протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Упродовж багатьох років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.

На цей момент вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Прес-служба ГО «Ліга офіцерів»