НАТО продовжує надавати допомогу в адаптації звільнених в запас українських військовослужбовців
06.06.2019

В Одесі, на базі 59 гарнізонного будинку офіцерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулось урочисте закриття курсів “Менеджмент перевезень і логістика”. Курси проводились у рамках виконання Програми НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців із залученням фахівців учбового центру громадської організації “Ліга офіцерів”.

Навчання проводилось протягом трьох місяців у м. Чорноморськ та було зорієнтовано на військовослужбовців, які після звільнення в запас планують працевлаштуватися у цивільному житті. Попередній досвід проведення подібних курсів засвідчив, що така перепідготовка не лише виконує функцію навчання, а й значно полегшує звільненим у запас військовослужбовцям подолати психологічний бар’єр на шляху до цивільного життя.

На урочистому закритті курсів були присутні менеджер програми пан Крістофер Штаудт, представники Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, органів місцевої влади та громадськості. Після завершення курсів слухачі отримали відповідні сертифікати встановленого зразка.

Слід зазначити, що у цей день, в рамках цього ж самого проекту було відкрито черговий етап перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України, для військових частини,  які дислокуються в с. Дачне Одеської області.

 З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать ряди військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. На сьогоднішній день Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін., що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу.

З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу. Впродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів. На даний момент вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки

  Прес-служба ГО «Ліги Офіцерів»