НАТО надає психологічну підтримку українським військовослужбовцям – учасникам бойових дій
02.09.2019

За підтримки Офісу НАТО в Україні розпочалось проведення семінарів з військовослужбовцями – учасниками бойових дій, які заплановані до звільнення в запас або у відставку. Зазначені заходи відбуваються в межах реалізації Програми психологічних тренінгів “Шлях з бою до дому”, яка здійснюється із залученням фахівців громадської організації “Ліга офіцерів”. Курс семінарів розраховано на вересень – жовтень поточного року та має охопити близько 1200 військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України.

Слід зазначити, що під час організації тренінгів було вдало враховано досвід армій країн НАТО, які ефективно поєднують психологічний та соціальний аспекти впливу на тих, хто навчається.

Основою таких дій є індивідуальний підхід до слухачів, який передбачає максимальну увагу до вирішення соціально-психологічних проблем кожного військовослужбовця, незалежно від того, де вони виникли. Такі дії не лише відновлюють психічне здоров’я військовослужбовців та допомагають успішно долати наслідки посттравматичного стресового розладу, а й певною мірою сприяють прискоренню їх соціалізації до суспільного життя.

Також слід зауважити, що крім суто професійної спрямованості, згадані заходи сприяють впровадженню в систему діяльності Збройних Сил України стандартів роботи з персоналом, які прийняті в арміях країн НАТО, 

Нагадаємо, що в Збройних Силах України триває активна робота щодо розробки та впровадження ефективної системи психологічної реабілітації усіх категорій військовослужбовців – учасників бойових дій.

Прес-служба ГО “Ліга офіцерів”