На допомогу звільненим військовослужбовцям
02.06.2017

Навчальний центр громадської організації «Ліга офіцерів» у   Чернігівському, Черкаському та Маріупольському гарнізонах завершив виконання проекту “Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям ЗСУ” в межах співпраці України з НАТО. На урочистому заході у Чернігові виступив  менеджер програм НАТО – Україна г-н Крістофер Штаудт.

Мета даної діяльності – підтримка військовослужбовців ЗСУ та НГУ у їх переході з військової до цивільної кар’єри. Студентами курсів стали військовослужбовці, що підлягають звільненню у найближчий рік або колишні військовослужбовці, що покинули ряди ЗСУ не давніше ніж 3 роки тому. Частина студентів є професійними військослужбовцями, що покинули ряди ЗСУ до 10 років тому, і пізніше були мобілізовані до АТО. Даним курсом забезпечено професійну перепідготовку; під час та після курсу надається підтримка у працевлаштуванні.

Проект спрямований на зниження впливу соціальних наслідків реформ оборонного сектору України. Таким чином, інтелектуальний потенціал колишніх офіцерів Збройних Сил України – слухачів курсів перепідготовки – буде ефективно використаний для їхньої успішної адаптації в цивільному суспільстві.

Для реалізації цього проекту в січні-лютому 2017 року було проведено моніторинг ринку праці в регіонах проживання кандидатів на навчання. Безпосередньо перед початком курсу менеджери Ліги офіцерів, спільно з командуванням військових частин Збройних Сил України відібрали військовослужбовців для проходження ними перепідготовки та отримання допомоги в працевлаштуванні. Як результат, були сформовані групи слухачів, що до 24 чол. у кожної

Програма курсу  включала в себе 350 годинну підготовку. Щоб повністю відповідати викликам сьогодення, під час проведення перепідготовки офіцерів, для слухачів також проводилися  тренінги з особистого розвитку, заняття зі складання й написання резюме та підготовки до співбесід з роботодавцями. До проекту також були залучені й приватні підприємці, які мають успішний досвід працевлаштування громадян.