На допомогу звільненим військовослужбовцям Запоріжжя
14.07.2016

 Прес-реліз

Навчальний центр громадської організації «Ліга офіцерів» у місті Запоріжжя  завершив виконання проекту “Допомога в соціальній адаптації звільненим військовослужбовцям ЗСУ” в межах співпраці України з НАТО. На урочистому закритті 13 липня  в Запоріжської інженерної академії   виступив  Директор  Управління з питань політичних відносин і політики безпеки штаб-квартири НАТО доктор Альберто Бін.

Мета даної діяльності – підтримка військовослужбовців ЗСУ та НГ у їх переході з військової до цивільної кар’єри. Студентами курсу стали військовослужбовці, що підлягають звільненню у найближчий рік або колишні військовослужбовці, що покинули ряди ЗСУ не давніше ніж 3 роки тому. Частина студентів є професійними військослужбовцями, що покинули ряди ЗСУ до 10 років тому, і пізніше були мобілізовані до АТО. Даним курсом забезпечено професійну перепідготовку; під час та після курсу надається підтримка у працевлаштуванні.

DSC_0505

Проект спрямований на зниження впливу соціальних наслідків реформ оборонного сектору України. Таким чином, інтелектуальний потенціал колишніх офіцерів Збройних Сил України – слухачів курсів перепідготовки – буде ефективно використаний для їхньої успішної адаптації в цивільному суспільстві.

Для реалізації цього проекту в січні 2016 року було проведено моніторинг ринку праці в регіоні проживання кандидатів на навчання. Безпосередньо перед початком курсу менеджери Ліги офіцерів у м.Запоріжжя  спільно з командуванням військових частин Збройних Сил України відібрали військовослужбовців для проходження ними перепідготовки та отримання допомоги в працевлаштуванні. Як результат, була сформована група слухачів, що нараховує 15 осіб.

Програма курсу  включає в себе вивчення пристрою маломірного судна, правила плавання по внутрішніх водних шляхах України, такелажні роботи, практичне судноводіння та здачу іспитів в інспекції. Щоб повністю відповідати викликам сьогодення, під час проведення перепідготовки офіцерів, для слухачів також проводяться тренінги з особистого розвитку, заняття зі складання й написання резюме та підготовки до співбесід з роботодавцями. До проекту також будуть залучені й приватні підприємці, які мають успішний досвід працевлаштування громадян.

DSC_0543 (1)

Прес-служба ГО «Ліги Офіцерів»