На допомогу звільненим у запас військовослужбовцям Очаківського гарнізону
16.12.2019

Навчальний центр громадської організації «Ліга офіцерів» у м.Очаків   Миколаївської області завершив виконання проекту “Допомога в соціальній адаптації звільненим у запас військовослужбовцям ЗСУ” в межах співпраці України з НАТО за напрямом підготовки  «Судноводіння маломірних суден».  На урочистому закритті курсів виступив керівник проекту – менеджер програм НАТО–Україна пан Крістофер Штаудт.

          У своєму привітанні випускникам він підкреслив, що основна мета проекту полягає в підтримці зусиль Міністерства оборони України, спрямованих на мінімізацію негативних соціально-психологічних впливів, які виникають у військовослужбовців під час  звільнення в запас або у відставку. Крім того, у своєму виступі менеджер програм НАТО–Україна зазначив, що проект відкриває нові можливості для місцевої влади з питань використання розумового потенціалу та досвіду колишніх офіцерів Збройних Сил України в економічному житті Миколаївської області, а це є своєрідною інвестицією в майбутній розвиток регіону.

 Слухачами курсу стали військовослужбовці, які підлягають звільненню в запас в найближчий рік, а також колишні військовослужбовці, що закінчили службу у Збройних Силах України протягом останніх трьох років. Частина студентів – це офіцери, що залишили лави Збройних Сил України 10 років тому, а потім були мобілізовані й залучені до проведення АТО/ООС.

Проект проходить по всій Україні в 70 населених пунктах та користується великим попитом. Найбільшим попитом  користуються спеціальності, пов’язані з економічним блоком, комп’ютерним напрямом, судноводінням  і вивченням  іноземних мов.

Під час навчання у м. Очаків   Миколаївської області слухачі курсів поглиблено вивчали Морське законодавство, англійську мову із врахуванням специфічної морської термінології,  а також пройшли  практичні заняття по управлінню маломірних суден. Важливим є й те, що слухачі отримали корисну інформацію щодо механізмів створення власної справи. Цей курс забезпечив не лише професійну перепідготовку, а й підтримку в працевлаштуванні.

На урочистому закритті курсів були присутні представники органів місцевої влади, працівники обласного військкомату та інші почесні гості, залучені до організації перепідготовки військовослужбовців.

Прес-служба ГО «Ліга Офіцерів»