Курси за підтримки НАТО проходят у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України
30.08.2019

Курси перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас за підтримки Офісу НАТО в Україні розпочали свою роботу м.Запоріжжя. У конференц-залі ЗІІ Запорізького національного університету відбулась церемонія відкриття курсів для перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас або у відставку. Учасники курсів отримують спеціальність «Організація малого бізнесу», що актуально для регіону та затребувано серед слухачів.
В урочистостях взяли участь менеджер Програми «Нато-Україна» Крістофер Штаудт, заступник керівника програми Олександра Огороднікова, ТВО заст. військового комісара Запорізької области В’ячеслав Чумак, проректор з навчальної роботи Віктор Банах, представники органів місцевої влади та громадськості.
З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать ряди військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.
Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.
На сьогоднішній день Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін., що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.
У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу.
З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.
Впродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.
На даний момент вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.