Як боротися зі стресом нацгвардійців вчили тренери-психологи з «Ліги офіцерів»
07.09.2018

За підтримки Офісу НАТО в Україні у військових частинах 3005 і 3035 були проведені психологічні тренінги із бійцями, які брали участь в АТО та ООС. Тренерами виступили представники громадської організації «Ліга офіцерів», які вже не вперше працюють з нацгвардійцями.

Головними темами занять було психологічне відновлення військовослужбовців після виконання бойових завдань та службових обов’язків. Також гвардійців ознайомили із концепцією гендерної рівності та попередження дискримінаційних проявів під час виконання службових завдань. 

Психологи провели шість тренінгових модулів, в яких взяли участь понад 200 осіб як рядового, так і командного складу.

Упродовж трьох днів учасники ознайомились з поняттями бойового стресу, причинами його виникнення. Крім того, отримали практику зі зняття психоемоційної напруги, самодопомоги на різних фазах проходження стресу та профілактики бойової втоми.

Виконуючи вправи, учасники тренінгу оволоділи методами саморегуляції, отримали практику у наданні взаємодопомоги за принципом “рівний-рівному” (дихальні, фізичні, розумові, когнітивно-поведінкові вправи).

За словами учасників тренінгів заняття були цікаві та пізнавальні. Гвардійці відмітили необхідність проведення подібних заходів на постійній регулярній основі, що сприятиме ефективному виконанню як службових завдань, так і покращенню відносин в особистому та сімейному житті.

Актуальними були і заняття з підвищення гендерної обізнаності військовослужбовців. З кожним роком кількість жінок в рядах Національної гвардії України збільшується. Тому навчання особового складу з питань гендерної рівності та врахування принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків сприятиме попередженню дискримінації за ознакою статі.

Станіслав Кузнецов, Богдан Кондратов

http://ngu.gov.ua/ua/news/yak-borotysya-zi-stresom-nacgvardiyciv-vchyly-trenery-psyhology-z-ligy-oficeriv