Гвардійці слов’янського полку Національної гвардії проходять психологічні тренінги після проведення ротації
13.03.2016

У військовій частині Національної гвардії України, що дислокується у м. Слов’янськ, психологи військових частин Київського гарнізону та Східного оперативно-територіального об’єднання у взаємодії із давніми колегами – психологами громадської організації «Ліга офіцерів» розпочали чергову серію психологічних тренінгів.

1_797Протягом двох тижнів із військовослужбовцями різних категорій проводитимуться, як теоретичні блоки психоедукації так і виконуватимуться практичні вправи. Цивільні психологи зосереджують більше уваги на просвітницькій роботі, вправах саморегуляції, самодопомоги, а військові згуртування колективів. Наприкінці кожного заняття проводять заходи психодіагностики з метою встановлення військовослужбовців, які мають симптоми стресових розладів, а також вивчають соціально-психологічний клімат у військових колективах.

У першій, теоретичній частині військовослужбовці переконувалися у словах істини, як би не реагував в екстремальних умовах їх організм – це все нормальна реакція на не нормальні обставини. «Не треба зайвий раз турбуватись про нестандартні для себе реакції», – переконують психологи. Вже після теоретичного блоку, військовослужбовці отримують внутрішнє полегшення та більш адекватно реагують на бойові стрес-фактори.

Найбільшу активність навчаємі проявили далі, під час практичної частини занять, де вони вже фізично самостійно, або за допомогою побратимів  мали можливість надати собі першу психологічну допомогу, провести польовий масаж, саморегулювати психоемоційний стан. Під час практичних вправ активність проявляється вже на перших хвилинах, інколи потрібно і стерпіти біль, далі відчуваєш тепло у м’язах та прилив енергії по всьому тілу, особлива увага звертається і на техніки дихання (особливо допомагає під обстрілом).
2_704
«Наприкінці заняття, психологи отримали від навчаємих власну оцінку – у формі зворотного зв’язку, найбільше задоволення – це коли вся група виконала вправи у повному обсязі та подякувала за роботу», – ділиться з власного досвіду військовий психолог Іван, далі обмінюємося телефонами, і як наслідок робота не завершується одним заняттям, – «а лише починається – у формі телефонного зв’язку та Інтернет переписки».

Внаслідок співпраці із цивільними психологами громадської організації «Ліга офіцерів», наш кошик знань щодо практичної складової, лише поповнився та набуває більш системної роботи, звичайно ще є багато перспективних напрямків вдосконалення фахової підготовки – зазначив інший військовий психолог Олег.

 Службово-бойові завдання, які виконують військовослужбовці  зазначеної частини супроводжуються не тільки значними фізичними навантаженнями, а і психологічним напруженням, і тому заходи професійно-психологічної підготовки повинні бути  спрямованні на мобілізацію внутрішньої психологічної готовності та навчання основним прийомам подолання впливу бойових стрес-факторів.

3_659Саме тому, протягом перших днів занять, психологи надали практичні  рекомендації командирам щодо особливостей роботи з підлеглими військовослужбовцями в бойових умовах,  зокрема як зосередили увагу на елементах стимулювання до проявлення ініціативи і відповідальності, дотримання режиму фізичного відпочинку підлеглих, визначили найбільш оптимальний час до покарань та заохочень.

 

 

 

 

4_549

 

 

 

 

 

 

 

5_453

 

 

 

 

 

 

 

6_384

 

 

 

 

 

 

 

7_292

 

 

 

 

 

 

 

9_170