Фахівці «Ліги офіцерів» взяли участь у проведенні семінару на Чернігівщині з гендерної рівності та демократичного цивільного контролю над ЗС України 21.10.2020

20-21 жовтня 2020 року у Чернігові за участі представників Міністерства оборони України та Координатора проєктів ОБСЄ в Україні пройшов дводенний семінар з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та особливостей демократичного контролю над ЗСУ.

Основна мета семінару — підвищення обізнаності військовослужбовців щодо рівності прав і можливостей чоловіків і жінок в армії, їхніх прав та свобод, дієвої взаємодії військових з громадянським суспільством та демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України.

Як зазначив менеджер проєктів у військово-політичній сфері організації «Координатор проєктів ОБСЄ в Україні» Олександр Гладкий, семінар організований в рамках міжнародного проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України». Його ініціатором та співзасновником виступило оборонне відомство.

Активну участь у заході взяли представники громадської організації «Ліга офіцерів». Які виступили з доповідями на теми: «Презентація та обговорення довідника «Основні права військовослужбовців», «Відображення жіночої статі в назвах професій» та «Державна мова як ефективний засіб зв’язку з громадськістю».

Під час презентації довідника «Основні права військовослужбовців» доповідач проінформував учасників семінару, що для визначення пріоритетності та важливості розміщених у Довіднику  матеріалів під час його укладання була проведена підготовча робота, а саме:

– проаналізовані звернення військовослужбовців Збройних сил України до керівництва Міністерства оборони та цивільних органів,

–  проведені опитування військовослужбовців,

– проведені бесіди-інтерв’ю з керівниками військових підрозділів різних рівнів,

– проаналізовано виконання Указу Президента України “Про проходження служби у Збройних Силах України», Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей»,

– проаналізовані основні засади належного соціального забезпечення військовослужбовців та ефективність впровадження його на сучасному етапі розвитку економіки України у сфері національної безпеки та оборони,

– враховані рекомендації представника Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців, а також Урядового уповноваженого з питань гендерної політики.

У Довіднику використана інформація з більш ніж сорока законодавчих документів України, які регламентують права і свободи військовослужбовців, зокрема з Конституції України, Законів України, Кодексів, Статутів Збройних сил України, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, Наказів Міністра оборони, і навіть  Пленуму Верховного Суду України.

Для зручності користувачів, у Довіднику після кожної законодавчої норми, що регламентує права або свободи військовослужбовця, зазначена назва юридичного документу та номер статті в ньому (це значно полегшить військовослужбовцям пошук необхідної інформації в законодавчій базі).

Також викладено алгоритм дій військовослужбовців щодо захисту своїх прав. А також надані номери телефонів, емейли та адреси військових і цивільних структур які сприяють захисту прав військовослужбовців.

Не менш цікавим були презентації з мовних питань. Основні напрямки презентації:

  1. Українська мова у військовому середовищі і в комунікації з громадянським суспільством.

2.. Значення мови в суспільстві (українська мова як чинник національної безпеки).

  1. Сучасний стан мовної ситуації в Україні (причини та можливі наслідки).
  2. Заходи щодо поліпшення мовної ситуації.

            Наприкінці заходу всі учасники пройшли анкетування та склали тестування з питань, що висвітлювались на семінарі. Військові високо оцінили презентовані на семінарі теми та показали задовільний рів ень знань щодо гендеру, прав військовослужбовців та взаємодії з громадським суспільством.

Прес-служба ГО “Ліга офіцерів”

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *