Дорога з бою додому: триває програма психологічної реабілітації для бійців АТО
11.02.2016

 

З військовослужбовцями Національної гвардії, що повернулися із зони бойових дій, проводиться комплекс заходів психологічної реабілітації, відновлення стану психологічного здоров’я після участі в АТО.
p001У рамках програми «Дорога з бою додому» впродовж трьох днів військові психологи та спеціалісти громадської організації «Ліга офіцерів» працювали з гвардійцями військової частини 3027, термін несення служби яких по мобілізації добігає кінця.

 Підготовка бійців до демобілізації, переключення їх із специфічних бойових умов до умов мирного життя – є ключовим завданням програми «Дорога з бою додому», що втілюється в Національній гвардії в рамках проекту Україна – НАТО. Для цього використовується великий спектр психологічних прийомів, вправ, тренінгів, розповідає керівник психологічної служби ГО «Ліга офіцерів» Вікторія Арнаутова:

  «Спеціалісти допомагають бійцям краще зрозуміти, що відбувається після виходу із зони бойових дій, підказують до чого бути готовим, як вдосконалити свій психофізичний стан і допомогти у цьому своїм товаришам та близьким. Адже дружинам і дітям заново доведеться звикати до свого героя, заново знайомитись із ним після демобілізації».

 Завдяки спільній роботі військових та цивільних психологів є змога подивитись зі сторони на свої прорахунки, вдосконалити загальну систему психологічної роботи в Національній гвардії, вважає старший офіцер психологічної служби ГУ НГУ підполковник Сергій Чижевський.

p002 «Досі робота військових психологів орієнтувалася потреби, але не була повномасштабною. Тож ми вбачаємо необхідність систематизації наших зусиль на всіх етапах проходження служби: перед виконанням службово-бойових завдань, в зоні бойових дій та після підготовка до мирного життя після повернення з АТО».

  За словами Пана Еммануеля Хунтцінгера, представника Управління з питань політичних відносин і політики безпеки, зі Штаб-квартири НАТО, який відвідав тренінг, відколи програму психологічної реабілітації було запущено невдовзі після початку військового конфлікту, її учасниками стали більше 3000 українських військових.

 «Це, звісно, невелика частка фронтовиків, що мають за плечами жахливий досвід війни, але наша загальна мета – допомогти Україні у створенні комплексного і системного підходу до вирішення проблеми. НАТО  допомагає Україні міцно стояти на власних ногах, тож надзвичайно важливо, що Україна розвиває свої можливості справлятися з цими питаннями”, – повідомив Емануель Хунтцінгер.

p003

Тарас Ратушний, відео Сергія Мясоєдова