Допомога Донбасу
31.05.2018

Громадська організація “Ліга офіцерів” долучилась до процесів інформування населення Донбасу про ризики, які пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами(Mine/ERW Risk Education; Explosive Remnants ofWar – вибухонебезпечні  залишки війни (ВНП)).Основні зусилля в цьому питанні були спрямовані на молодь. Адже, як показав досвід, саме ця категорія населення найбільш страждає від цих жахливих залишків війни.

      Тому цілком природно, що перше практичне заняття з питань мінної небезпеки було проведено в загальноосвітній школі 1-3 ступеню селища Містки Сватівського району Луганської області, до якого було залучено 47  учнів 5-11 класів.

 Безпосередньо заняття проводили фахівці вітчизняної компанії  “D.T.U.”,  що спеціалізується  з питань протимінної діяльності.  Добре знаючи реальний стан небезпеки, які несуть ВНП, фахівці компанії D.T.U. основну увагу слухачів зосереджували на практичних аспектах.

 З цією метою під час заняття було розгорнуто чотири навчальних місця, а саме: підозрілі предмети (ознаки, реагування у випадку виявлення); ВНП – як вони виглядають; розтяжки (вигляд, де вони здебільшого можуть знаходитися,реагування при виявленні); та правила надання першої до медичної допомоги.

       Типовий сценарій практичної частини був спрямований на те, щоб діти не лише мали уявлення про ознаки так званих підозрілих предметів, але й володіли порядком правильного реагування на такі знахідки.

Про те, що така форма роботи є найбільш ефективною та оптимальною з учнями прифронтової зони, підтвердила і директор школи пані Надія Скляренко. З її слів: цю роботу необхідно продовжувати, а коло слухачів доцільно розширювати, в першу чергу  за рахунок молодших класів.

Однак, самим цінним для наших тренерів сталивідгуки школярів, які після занять підходили і висловлювали слова щирої вдячності організатором, за інформування про питання, які можуть становити загрозу їх власному життю, а також життю їх рідних та близьких.

У свою чергу, ГО Ліга офіцерів спільно з вітчизняним підприємством “D.T.U.” вбачає за необхідне продовжити таку роботу і в інших школах Донбасу. З цього приводу, приємно відзначити, що на цей час отримано відповідні погодження з боку Міністерства освіти і науки  України.