Учасники обговорили проект Концепції, яка закладає основи для подальшого законодавчого врегулювання демократичного контролю в Україні. Документ розробили фахівці Проектного офісу реформ Міністерства оборони України – органу, що підтримує ефективні та демократичні перетворення в оборонному відомстві. При розробці документу було використано досвід інших країн та найкращі практики, презентовані Координатором проектів ОБСЄ в Україні влітку.
«Розвиток демократичного контролю над збройними силами – один з головних напрямів військової реформи, розпочатої Міноборони. Водночас, це вимога сучасного українського суспільства, яке бажає бачити армію прозорою та підконтрольною структурою, яка виконує волю народу, а не є політичним інструментом», – зазначив Ігор Долгов, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.
Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, відзначив: «Головне завдання мого офісу, насамперед, озброїти наших українських партнерів знаннями про те, яким чином демократичний контроль працює в інших державах з регіону ОБСЄ, щоб вони могли обрати та навіть вдосконалити моделі, які працюватимуть в інтересах суспільства та з врахуванням місцевих реалій».
Верба також зауважив, що стала практика контролю за військовими є інструментом посилення безпеки з врахуванням потреби захищати права людини».
Під час заходу також було презентовано веб-ресурс www.civilian.defence-reforms.in.ua, на якому зібрані матеріали щодо кращих світових практик в цій сфері та інформація для громадян щодо демократичного контролю за військовими в Україні.