Демократичний контроль за Збройними силами України. ОБСЄ, Київ
31.10.2016
Преставники Ліги офіцерів прийняли участь в заході ОБСЕ щодо Концепції демократичного контролю за Збройними силами України. Під час заходу більше 70 парламентарів, представників силових та безпекових відомств, міжнародних експертів та представників громадянського суспільства обговорили шляхи підсилення парламентського та громадського нагляду за військовими.

14875411_1272384232812128_1691077727_nУчасники обговорили проект Концепції, яка закладає основи для подальшого законодавчого врегулювання демократичного контролю в Україні. Документ розробили фахівці Проектного офісу реформ Міністерства оборони України – органу, що підтримує ефективні та демократичні перетворення в оборонному відомстві. При розробці документу було використано досвід інших країн та найкращі практики, презентовані Координатором проектів ОБСЄ в Україні влітку.

«Розвиток демократичного контролю над збройними силами – один з головних напрямів військової реформи, розпочатої Міноборони. Водночас, це вимога сучасного українського суспільства, яке бажає бачити армію прозорою та підконтрольною структурою, яка виконує волю народу, а не є політичним інструментом», – зазначив Ігор Долгов, заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції.

Вайдотас Верба, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, відзначив: «Головне завдання мого офісу, насамперед, озброїти наших українських партнерів знаннями про те, яким чином демократичний контроль працює в інших державах з регіону ОБСЄ, щоб вони могли обрати та навіть вдосконалити моделі, які працюватимуть в інтересах суспільства та з врахуванням місцевих реалій».

Верба також зауважив, що стала практика контролю за військовими є інструментом посилення безпеки з врахуванням потреби захищати права людини».

Під час заходу також було презентовано веб-ресурс www.civilian.defence-reforms.in.ua, на якому зібрані матеріали щодо кращих світових практик в цій сфері та інформація для громадян щодо демократичного контролю за військовими в Україні.

 14914515_1272384196145465_347082835_n