Близько 92% демобілізованих бійців потребують психологічної реабілітації, – полковник
20.12.2016

На сьогодні близько 60% демобілізованих військовослужбовці потребують медичної реабілітації, близько 30% – фізичної і понад 92% – психологічної.

Про це сьогодні під час прес-конференції щодо діяльності НАТО у сфері соціального захисту українських військових повідомив начальник відділу психологічного супроводу Головного управління психологічного забезпечення, полковник Юрій Cпицький.

«З метою надання цільової психологічної допомоги військовослужбовців України з 2014 року Міністерство оборони підписало меморандум про співпрацю з шістьма громадськими організаціями. Відтак, організували роботу із залученням психологів та волонтерів. Станом на 12 грудня проведено роботу 89 групами психологів у 47 військових частинах ЗСУ»,– зазначив полковник.

Як розповіла начальник служби психологічної реабілітації громадської організації «Ліга офіцерів» Вікторія Арнаутова, з 2001 року організація працює з військовими в проектах перепідготовки на нові спеціальності. А в 2014 році, розуміючи необхідність психологічного відновлення і підтримки, почали працювати у волонтерському режимі.

«Коли ми стикнулись з проблемою збільшення військовослужбовців, які поверталися з зони АТО і намагались адаптуватись до цивільного життя, ми збільшили кількість психологів. Пізніше ми зрозуміли, що потрібний більш системний підхід, тому розробили програму «Шлях з бою додому». В кінці 2014 року офіс НАТО підтримав цю програму. Вона направлена на відновлення фізичного/психічного стану та на більш ефективну інтеграцію і адаптацію військовослужбовців», – зазначила Вікторія Арнаутова.

За словами Юрія Cпицького, на сьогодні близько 60% демобілізованих потребують медичної реабілітації, близько 30% – фізичної і понад 92% – психологічної. «Ті військовослужбовці, які були в зоні АТО під час I-IV хвиль мобілізації і були звільнені з лав Збройних сил України, більшість з яких проходили тренінги, зараз повертаються до служби, але вже за контрактом. Як показує досвід, робота цивільних офіцерів з психологами дійсно допомагає адаптуватися до мирного життя», – запевнив полковник.

Експерти наголосили, що в Україні не дуже розвинена культура і практика звернень до психологів, але спільна діяльність дає хороший результат. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/12/14/blyzko_92_demobilizovanyh_biytsiv_potrebuyut_psyhologichnoi_reabilitatsii__1008871