Бійці батальйону ім. Кульчицького пройшли тренінг з психологічної реабілітації
28.04.2017

Близько 40 військовослужбовців Національної гвардії України, які брали участь у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України у складі батальйону імені генерала Сергія Кульчицького, пройшли триденний тренінг з психологічної реабілітації.
Тренінг перед звільненням з лав Нацгвардії за програмою «Шлях з бою додому» протягом трьох днів проводили 7 фахівців психологів громадської організації «Ліга офіцерів». Військовиків розділили на групи, для кращого сприйняття інформації про те, як справлятися з різними кризовими ситуаціями, проводити саморегуляцію та корегувати свій психологічний стан та стан своїх колег.
«У програму входять дуже багато технік саморегуляції, ми навчаємо хлопців і дівчат самоконтролю. Ці техніки носять експрес-характер, щоб вони могли дуже швидко себе відновити, привести свій психологічний стан в оптимальний. Ми розповідаємо їм про бойовий стрес, що з ними відбувалося і як себе чи того хто поруч вивести з цього проблемного стану», – розповіла керівник психологічної служби ГО «Ліга офіцерів» Вікторія Арнаутова.
Між груповою роботою учасники тренінгу мали можливість звертатися до психологів за індивідуальними консультаціями.
За словами Вікторії Арнаутової, люди, які пройшли крізь війну, вони там виживали по правилах війни і у них сформувалось військове мислення. І коли вони потрапляють в мирне життя, в свої сім’ї, вони стикаються з багатьма проблемами, коли їх не розуміють.
«Комунікативні техніки допомагають військовослужбовцям відновитися, перелаштувати своє мислення на більш цивільний лад. Вони вже самі трансформують правила війни в правила миру для себе, адже вони вже інші. Їм потрібно навчатися жити зі своїми сім’ями, дружинами, дітьми новим життям після війни», – переконана вона.
Починаючи з 2014 року військовослужбовці проходять програму психологічної реабілітації перед звільненням з лав Національної гвардії України. За цей час громадською організацією «Ліга офіцерів» проведено близько 50 тренінгів, через які вже пройшли кілька тисяч військовослужбовців з різних військових частин Нацгвардії.
Офіс НАТО сприяє проведенню психологічної реабілітації українських військовослужбовців, які брали участь у бойових діях і готуються до звільнення з лав Нацгвардії за програмою «Шлях з бою додому» ГО «Ліга офіцерів.
16 травня у відомчому санаторії «Нові Санжари» на Полтавщині психологи ГО «Ліга офіцерів» вдруге проведуть 14-денну програму психологічної реабілітації для 40 військовослужбовців Нацгвардії учасників бойових дій.

ВІК Північного ОТО НГУ,
фото Романа Герасіменка та Бориса Мигашка