Демократичний цивільний контроль над Збройними Силами України у дії 23.07.2021

За підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF) у п’яти гарнізонах Збройних Сил України було організовано проведення занять з військовослужбовцями строкової служби щодо їх ознайомлення з положеннями Демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України.

Основні зусиллі фахівців громадської організації “Ліга офіцерів”, які залучалися до проведення занять, були зосереджені на ознайомлені слухачів з правами і свободами військовослужбовців. Варто відзначити, що заняття проходили за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака та безпосередньо організовувались у військах (силах) Управлінням зв’язків з громадськістю Збройних Сил України.

У ході занять, фахівці ГО “Ліга офіцерів” ознайомили військовослужбовців з міжнародними та національними стандартами  прав і свобод військовослужбовців, положеннями українського законодавства щодо норм  соціального захисту.

Одночасно, слухачам було наголошено про важливість дотримання у військових колективах правої культури та розкрито її позитивний вплив на вирішення проблемних питань, які можуть у них виникати безпосередньо в підрозділі. Крім того, у ході робочого спілкування з командирами підрозділів, було акцентовано увагу на необхідність ведення роз’яснювальної роботи з підлеглим особовим складом із зазначених питань, а також порядку реагування на звернення військовослужбовців, спираючись на кращі практики європейських країн.

 

 

 

 

 

 

  У свою чергу, присутні на заході офіцери зв’язків з громадськістю вдало поєднали доведену до слухачів теоретичну інформацію з реальними проблемами військовослужбовців, з якими вони щоденно стикаються під час проходження служби. Завдяки цьому, зустрічі у гарнізонах пройшли на засадах відкритості та взаємоповаги, а також стали наочною демонстрацією можливостей громадських організацій працювати в інтересах подальшого впровадження  у військах (силах) Демократичного цивільного контроль над Збройними Силами відповідно до закону України “Про національну безпеку України”.

 

Довідка: У статі  10. Цього нормативного акту передбачено участь uромадяни України у здійсненні цивільного контролю через громадські об’єднання, членами яких вони є, через депутатів місцевих рад, особисто шляхом звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або до державних органів у порядку, встановленому Конституцією України, Законом України “Про громадські об’єднання” та іншими законами України.

Сфера громадського нагляду може бути обмежена виключно Законом України “Про державну таємницю”.

Громадським об’єднанням, зареєстрованим у встановленому законом порядку, гарантується відповідно до Конституції і законів України, а також статутних положень можливість:

–  отримувати в установленому порядку від державних органів, зокрема від керівників складових сектору безпеки і оборони, інформацію з питань діяльності складових сектору безпеки і оборони, крім інформації з обмеженим доступом;

–  здійснювати дослідження з питань національної безпеки і оборони, публічно презентувати їх результати, створювати для цього громадські фонди, центри, колективи експертів тощо;

– проводити громадську експертизу проектів законів, рішень, програм, представляти свої висновки і пропозиції для розгляду відповідним державним органам;

– брати участь у громадських дискусіях та відкритих парламентських слуханнях з питань діяльності і розвитку сектору безпеки і оборони, питань правового і соціального захисту військовослужбовців та працівників розвідувальних та правоохоронних органів, зокрема звільнених у запас чи відставку, учасників бойових дій та членів їх сімей.

 

Прес-служба ГО Ліги офіцерів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *