23.04.2015
Сьогодні у психологів професійне свято (матеріали з сайту НГУ)

Сьогодні у психологів професійне свято

Сьогодні у психологів професійне свято 2 (3)23 квітня в державі вже традиційно відзначається Всеукраїнський день психолога. Сьогодні психологи працюють не тільки в медичних установах, освітніх навчальних закладах, а й у силових структурах держави.

З початком антитерористичної операції тисячі військовослужбовців, резервістів, працівників органів внутрішніх справ України беруть активну участь в бойових діях на сході держави. На тлі небезпек, що виникають під час бойових дій, головні побоювання викликає, насамперед, можливість загинути або дістати поранення чи контузію. Проте, як свідчить статистика, значно вищою є загроза потрапити до числа потерпілих від “невидимих поранень ” – психічних розладів у результаті дії на психіку воїнів так званих бойових стрес-факторів. Тому на передовій разом із бійцями перебувають і військові психологи Нацгвардії.

У мирному житті звичайна  людина стикається з великою кількістю стресів і негативним впливом навколишнього середовища, що в подальшому  може призвести  до виникнення різноманітних психічних проблем. А про хлопців на передовій годі і казати. В таких випадках на допомогу бійцям  приходять військові психологи, які спокійно вислухають, дадуть необхідні поради, допоможуть впоратися з переживаннями і хвилюваннями.

Втім, не всі проблеми можливо вирішити у польових умовах. Тож психологічною службою Національної гвардії України започатковано психологічну реабілітацію військовослужбовців після виконання ними службово-бойових завдань в екстремальних (бойових) умовах. До цієї роботи, окрім військових психологів активно долучились волонтери та громадськість. Спільними зусиллями вони активно надають допомогу захисникам Вітчизни. Тренінги, семінари, індивідуальні консультації,  робота із сім’ями учасників АТО – це лише частина заходів, які проводять військові та цивільні психологи для відновлення психіки бійців, які повернулись із зони АТО. Подібні заходи проходять у військових частинах Нацгвардії по всій Україні. Як показує практика, такі заходи є дієвим інструментом “повернення в стрій” бійців, які отримали психологічні травми.

Сьогодні у психологів професійне свято 2 (2)Військові психологи Національної гвардії України висловлюють слова вдячності колегам за підставлене плече допомоги:  кафедрам психології вищих навчальних закладів МВС; інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН; соціально-психологічній службі МО; районним центрам соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді; громадським організаціям: «Ліга офіцерів», Ресурсний центр «Майбуття», «Свідомі люди», «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», «Жіноча сила України», «Нова країна» – бажають швидкого відновлення внутрішніх ресурсів, об’єктивності у прийняті рішень, невичерпних джерел знань та міцного психологічного здоров’я.

У професійне свято «Всеукраїнський день психолога» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших офіцерів-психологів, і бажаємо їм та всім учасникам антитерористичної операції міцного психологічного здоров’я та простого людського щастя!

Довідково :
Наказом командувача Національної гвардії України за сумлінне виконання посадових обов’язків, ініціативу та наполегливість у проведені заходів психологічної роботи з учасниками антитерористичної операції та з нагоди професійного свята, було заохочено понад 40 військових психологів та 35 психологів-волонтерів за їх активну громадську позицію щодо сприяння захисту територіальної цілісності України шляхом надання практичної допомоги впродовж 2014-2015 років у збереженні психологічного здоров’я військовослужбовців.

Сьогодні у психологів професійне свято 2 (5)   Сьогодні у психологів професійне свято 2