Відбувся випуск військовослужбовців з чергових курсів за програмою НАТО-Україна щодо переходу з військової кар’єри на цивільну 14.05.2021

                    В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців  за допомогою платформи ZOOM відбулася онлайн-церемонія закриття 10 курсів професійного навчання для 274 військовослужбовців за напрямами підготовки: Менеджмент, Англійська мова, Маркетинг на ринку товарів та послуг, Менеджмент безпеки бізнесу, Комунікаційні та інформаційні технології, Менеджмент перевезень і логістика.  

                    Церемонію  закриття  регіональних курсів професійного навчання військовослужбовців відкрив пан Марчін Кожел, координатор Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну та Комплексного пакету допомоги НАТО, штаб-квартира НАТО.

 

 

 

 

Також з привітанням виступили:   

 

 • Пан Олексій Ілляшенко, Заступник Міністра у справах ветеранів з питань європейської інтеграції, Міністерство у справах ветеранів 
 • Пан Сергій Кучеренко, Начальник відділу з питань соціальної політики, Департамент військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики, Міністерство оборони України         

   

   

   

          

 •  Сергій Матюх, к.е.н. доцент, Ректор Хмельницького національного університету
 • П-к Сергій Василенко, директор департамента праці та соціального захисту населення, Миколаївська міська рада
 • П-к Юрій Кравченко, завідувач сектору з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи, Виконавчий комітет Корабельної районної ради м. Херсон
 • Заключне слово – пані Олександри Огороднікової, керівника Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, Представництво НАТО в Україні.

   

 

 

 

 

 

 

                    З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать лави військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

                    У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили службу протягом 3 років до початку курсу. З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

                    Впродовж цих років курси проходили у більш ніж 65-ти містах та селищах по всій території України. На даний момент близько 12 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

                    Метою Програми,  крім  перенавчання на цивільні спеціальності осіб, звільнених з лав Збройних Сил України, є також надання допомоги у їх профорієнтації та пошуку роботи. За 20 років діяльності Програма допомогла в середньому 75% випускників успішно  реінтегруватися і працевлаштуватися на цивільному ринку праці.

 

 

                    Прес служба ГО Ліги офіцерів

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *